EN RU UA
EN RU UA

ПРОДУКЦІЯ

Мережа торговельних площадок ТОВ “МД ІСТЕЙТ” займає лідируючі позиції на ринку металопрокату і входить в трійку найбільших українських металотрейдерів.

ЛИСТ ГАРЯЧЕКАТАНИЙ

Параметри та характеристики листа відповідають стандартам:

- ГОСТ 19903-74 (прокат листовий гарячекатаний);
- ГОСТ 14637-89 (прокат товстолистовий з вуглецевої сталі звичайної якості);
- ГОСТ 16523-97 (прокат тонколистовий з вуглецевої сталі якісної та звичайної якості загального призначення);
- ГОСТ 1577-93 (прокат товстолистовий і широкосмуговий з конструкційної якісної сталі);
- ГОСТ 19281-89 (прокат зі сталі підвищеної міцності);
- ГОСТ 5520-79 (прокат листовий з вуглецевої, низьколегованої та легованої сталі для котлів та ємностей, що працюють під тиском);
- ГОСТ 5521-93 (прокат стальний для суднобудування).

Лист гарячекатаний – один з основних видів плоского металопрокату, що отримують з вуглецевих та низьколегованих марок сталі шляхом гарячої прокатки заготівлі (слябу) з подальшою термічною обробкою.
Лист гарячекатаний широко застосовується в усіх галузях машинобудування, приладобудуванні, будівництві, енергетиці, виготовленні конструкцій та секторі народного господарства.
Гарячекатаний лист забезпечує оптимальне рішення конструкційних задач, характеризується невисокими витратами матеріалу. Стальний лист довговічний завдяки високій стійкості до корозії.

ЛИСТ ХОЛОДНОКАТАНИЙ

Параметри та характеристики листа відповідають стандартам:

- ГОСТ 19904-90 (прокат листовий холоднокатаний); - ГОСТ 9045-93 (прокат тонколистовий холоднокатаний з низьковуглецевої якісної сталі для холодного штампування);
- ГОСТ 16523-97 (прокат тонколистовий з вуглецевої сталі якісної та звичайної якості загального призначення).

Лист холоднокатаний може поставлятися з обрізною чи необрізною кромкою.

Лист холоднокатаний – вид плоского металопрокату, що отримують шляхом додаткової прокатки на стані металу після гарячої прокатки та травлення.
Стальний холоднокатаний лист відрізняється якісною обробкою поверхні та поліпшеними механічними властивостями. На відміну від гарячекатаного листа, діапазон товщин якого починається з 1,8 мм, виробники готові запропонувати листи холодного прокату від 0,5 мм, а верхня межа, як правило, не перевищує 3,9мм.
Холоднокатаний лист широко використовується у машинобудуванні, енергетиці, будівництві та народному господарстві. За допомогою технологій штампування та пресування виробляється велика кількість різноманітних деталей, у тому числі зварних елементів. Попит на х/к лист надзвичайно поширюється за рахунок його подальшої переробки під виготовлення оцинкованого прокату, листа з полімерним покриттям, профнастилу, білої жерсті.

ПВЛ

При купівлі ПВЛ клієнт стикається з різними способами запису назви товару – розгорнутим чи скороченим. На прикладі розгорнутого варіанту визначимо параметри продукції.

406/110/12,5/1000х2000
Показник «406» об'єднує дані про товщину листа, з якого виготовлений ПВЛ, – 4 мм у кроці просікання (товщині перемички), що становить у даному прикладі 6 мм.
«110» показує діаметр круглого ножа, яким виконувалася просічка, в мм.
«12,5» показує підсумкову висоту готової продукції, в мм.
«1000х2000» показує ширину та довжину листа, в мм.

Просічно-витяжний лист (ПВЛ) являє собою металеве полотно з рифленою поверхнею та рівномірно розташованими на ній наскрізними комірками у формі луски чи ромбів, які отримані шляхом просікання та витяжки дільниць цільного стального полотна на спеціальному пресі. ПВЛ виробляють з листового металопрокату рядових, конструкційних та нержавіючих марок сталі.

Лист просічно-витяжний володіє високими характеристиками міцності, разом з тим, значно легший у порівнянні з цільним листом аналогічних розмірів. Ребриста поверхня ПВЛ, високі показники жорсткості, здатність до самоочищення від бруду, породи, снігу роблять його оптимальним та недорогим матеріалом у якості настилів, покриттів, сходових площадок та сходів. ПВЛ використовують у промисловому та цивільному будівництві, на виробництві – як на вікритому повітрі, так і в приміщеннях.

КУТНИК

Кутник може бути мірної ( та кратної міри) та немірної довжини.
Зазвичай кутники виготовляються довжиною від 6 до 12м. Допускається виготовлення понад 12м.

Параметри та характеристики гарячекатаних кутників відповідають стандартам:
- ДСТУ 2251-93 (кутники сталеві гарячекатані рівнополичні);
- ГОСТ 8509-93 (кутники сталеві гарячекатані рівнополичні);
- ГОСТ 8510-86 (кутники сталеві гарячекатані нерівнополичні);
- ГОСТ 535-88 (прокат сортовий і фасонний зі сталі вуглецевої звичайної якості);
- ГОСТ 27772-888 (прокат для сталевих конструкцій).

Кутник сталевий (гнутий) виготовляється з плоского прокату на верстатах, що вигинають профіль. У зв’язку з цим кутник округлений.
Кутники гнуті бувають рівнополичні та нерівнополичні.
На відміну від кутника катаного, кутник з плоского прокату не застосовується у складних конструкціях. Гнуті кутники поступаються у міцності, проте є бюджетним варіантом. Як правило, зона його застосування- побутовий сектор або направляючі частини конструкцій, де особлива міцність не потребується.

ШВЕЛЕР

Швелер сталевий (гнутий) виготовляється з плоского прокату на верстатах, що вигинають профілі. У зв'язку з цим гнутий швелер відрізняється округленими кутами і однаковою товщиною всіх елементів. Швелери гнуті бувають рівнополичні і нерівнополичні. На відміну від швелера катаного, швелер з плоского прокату не застосовується в складних конструкціях. Гнутий швелер поступається в міцності, зате є бюджетним варіантом. Як правило, зона його застосування - побутовий сектор або направляючі частини конструкцій, де особлива міцність не потрібна.

Сортамент на гарячекатані швелери регламентується ДСТУ 3436-96 (ГОСТ 8240-97).
Стандарт встановлює сортамент сталевих гарячекатаних швелерів загального і спеціального призначення висотою від 50 до 400 мм і шириною поличок від 32 до 115 мм. Швелери виготовляють довжиною від 4 до 12 м. За узгодженням зі споживачем допускається виготовлення швелерів довжиною понад 12 м.
Швелер може бути мірної (і кратної мірній) і немірної довжини.
За формою та ухилом граней полиць виділяють швелер таких серій:
– з ухилом внутрішніх граней в межах від 4 до 10% (маркуються літерою «У»);
– з паралельними гранями полиць (маркується літерою «П»; підрозділяється на легкі (Л) і економічні (Е));
– спеціальні вироби – серії «С»

БАЛКА

Балка двотаврова (двотавр сталевий) - продукція фасонного прокату Н-подібної форми. Балка має найвищу несучу здатність завдяки опору вигину профілю.
Двотаврові балки використовуються в перекриттях, робочих майданчиках, естакадах, мостах, підкранових балках і в інших металевих конструкціях. Найчастіше використовуються двотаврові балки в великопрольотних конструкціях промислових будівель.
За способом виготовлення виділяють сталеві двотаврові балки гарячекатані, виготовлені методом гарячої прокатки зі сталевої заготовки, і зварні, виготовлені методом зварювання на спеціальному обладнанні.
Сортамент і характеристики гарячекатаної двотаврової балки визначаються за ГОСТ 8239-89.
Балка може бути мірної (і кратної мірній) і немірної довжини.

Відповідно до положення граней виділяють такі різновиди балки:
 • балки двотаврові з ухилом внутрішніх граней;
 • балки двотаврові з паралельними гранями.
Сталеві двотаври з ухилом внутрішніх граней полиць по точності прокатки виготовляють підвищеної точності (Б) і звичайної точності (В).

Балки класифікують по ширині граней полиць:
 • балка двотаврова з нормальною шириною полки – Б;
 • широкополична двотаврова балка – Ш;
 • колонна балка металева – К.

АРМАТУРА

Арматура - це вид сортового прокату гладкого і періодичного (рифленого) профілю, призначеного для армування звичайних і попередньо напружених залізобетонних конструкцій. Арматура виготовляється з вуглецевої або низьколегованої сталі, розрізняється по маркуванню.

Загальні технічні умови на арматурний прокат регламентуються ДСТУ 3760-98. Даний стандарт поширюється на прокат арматурний гладкого і періодичного профілю діаметром від 5,5 до 40 мм. Арматурний прокат гладкого профілю класу А240 виготовляють по ГОСТ 2590-2006 звичайної точності.

Відповідно до ДСТУ 3760-98 арматурний прокат (позначається індексом А) поділяють на класи. Класи визначаються в залежності від нормованого значення умовної межі текучості в МПа: А240, А300, А500, А400, А500, А600, А800, А1000. Існує і спеціальне маркування для зміцненої арматури для будівництва (Ат400, Ат500 і т.п.) і спеціального призначення (Ас300).

Для вказівки додаткових характеристик використовуються позначення: буква С означає можливість електрозварювання арматури (наприклад А 500С), буква К – стійкість до корозійних тріщин під високою напругою.

Способи виготовлення арматури різних класів також різняться. Будівельна арматура класів А240-А600 випускається гарячекатана, понад А800 – при низькій температурі або піддається спеціальній обробці.

Арматура будівельна ділиться на два підвиди: гладку і рифлену (періодичного профілю). До першого підвиду відносять клас А240, до другого – всі інші. Арматурний прокат поставляється в мірних і немірних прутках або в бунтах (мотках).

КРУГ

Круг (прокат круглого перетину) — вид сортового прокату, що найбільш часто використовують в різних галузях промисловості і будівництві.

Круг знаходить широке застосування в машинобудуванні, суднобудуванні, автомобільній, військовій та космічній промисловостях. Круг - ідеальний матеріал для виготовлення різних деталей на металообробних верстатах і автоматах, виготовлення пружин, ресор, валів. Завдяки високій міцності і еластичності, технологічним властивостям при обробці й зварюванні, в будівництві круг використовують в якості елементів арматури, також для виготовлення огорож, воріт, декоративних конструкцій і виробів різного призначення.

Технологічно цей вид сталевого металопрокату ділиться на круг гарячекатаний за ГОСТ 2950-88 і круг калібрований холоднотянутий, регламентований ГОСТ 7417-75. ГОСТ 2950-88 поширюється на сталевий гарячекатаний прокат круглого перетину діаметром від 5 до 200 мм включно. Стандартом допускається виготовлення прокату діаметром понад 270 мм за погодженням із споживачем. Круг діаметром до 9 мм випускається в мотках, а починаючи від 9 мм і вище – в прутках довжиною від 2 до 12 метрів.

За точністю прокат круглого перетину підрозділяють на:
А – високої точності;
Б – підвищеної точності;
В – звичайної точності.

Круги виготовляють з рядових марок сталі, конструкційних (Ст10, ст20, ст35, ст45, Ст40Х, ст30хгса), низьколегованих (ст09Г2С, 15ХСНД), нержавіючих.

КАТАНКА

Катанка - вид сортового прокату, переважно круглого перетину, діаметром 5-10 мм.

Катанка служить заготівлею для виробництва дроту різного призначення (у т.ч. телеграфного та канатного), гвинтів, цвяхів, болтів та т.п. Окрім круглого, катанка може мати квадратний, шестигранний і напівкруглий розтин.
Виробництво катанки здійснюється методом волочіння.
Катанку звичайної якості за ГОСТ 30136-95 виготовляють в мотках, що складаються з одного безперервного відрізка. Витки катанки в мотках повинні бути укладені без змішування.

Допускається виготовлення катанки в мотках, що складаються з двох відрізків, в кількості не більше 10% маси партії.

Катанку за ГОСТ 30136-93 виготовляють з вуглецевої сталі звичайної якості марок Ст0, Ст1, Ст2, СтЗ всіх ступенів розкислення.

Виробництво катанки регламентується наступними стандартами:
– ГОСТ 30136-95 (Катанка з вуглецевої сталі звичайної якості);
– ГОСТ 2590-88 (Прокат сталевий гарячекатаний круглий);
– ТУ 14-15-212-89 (Катанка для перетяжки на дріт);
– ТУ 14-15-213-89 (Катанка для упаковки та інших цілей) і ін.

КВАДРАТ

Квадратний прокат випускають в прутках. Стандартом допускається прокат зі стороною квадрату до 14 мм включно виготовляти в мотках.

За сферою застосування квадрат ділять на наступні підвиди:
• Прокат загального і спеціального призначення;
• Прокат для виготовлення конструкцій, виготовлених зварним, клепаним і болтовим способом;
• Прокат для виготовлення різних типів залізничного кріплення: шайб, клем, протиугонних елементів.

Залежно від точності дотримання розмірів, квадрат ділять на групи:
• А - прокат високої точності;
• Б - прокат підвищеної точності;
• З - прокат звичайної точності.

Квадрат сталевий використовується в металургії, металообробці, машинобудуванні в якості заготовок для виробництва виробів фасонного прокату або сортового прокату, виготовлення деталей машин і техніки – втулок, осей, валів, штовхачів та ін. Широке поширення квадрат сталевий отримав в промисловому і цивільному будівництві, а також у побутовій сфері. За рахунок правильної геометричної форми квадрат сталевий використовують для виготовлення кованих огорож і грат, елементів декору, а також в цегляній кладці для рівномірної відстані між рядами.

Сортамент на сталевий гарячекатаний прокат регламентується ГОСТ 2591-2006 (ГОСТ 2591-88).
Розміри боку прокату лежать в межах 6 – 200 міліметрів включно. Прокат розміром більше 200 мм виготовляють за погодженням із споживачем. Залежно від призначення і побажань замовника, прокат квадратного перетину виготовляють довжиною від 2 до 24м.

Квадратний прокат випускають в прутках. Стандартом допускається прокат зі стороною квадрату до 14 мм включно виготовляти в мотках.

СМУГА

Сортамент на гарячекатану смугу регламентується ГОСТ 103-76, а також іншими стандартами - для спеціалізованих підвидів даної продукції. ГОСТ 103-76 поширюється на сталеву гарячекатану смугу загального призначення і сталеву смугу для гайок шириною від 11 до 200 мм і товщиною від 4 до 60 мм.

За точністю прокатки смуги поділяють на:
підвищеної точності - Б;
звичайної точності - В.
Залежно від використання та призначення, смугу гарячекатану виготовляють мірної (і кратну мірної) і немірної довжини.

Смуга сталева гарячекатана – різновид металопродукції сортового прокату з прямокутним поперечним перерізом.

Сталева смуга використовується для виготовлення інших видів прокату, таких як кутники і швелера, металоконструкцій, інструментів, ресор, гальмівних дисків, пружин. Сталева смуга завдяки універсальній формі знаходить широке застосування в будівництві, авіабудуванні, електроенергетиці і т.д.

ШЕСТИГРАННИК

Шестигранник (сталевий шестигранний профіль) - це вид сортового прокату, що представляє собою пруток шестигранного перетину. За типом виробництва ці вироби бувають гарячекатані, калібровані і ковані.
Шестигранник згідно стандарту (ГОСТ 2879-88) може мати діаметр від 8 до 100 мм, а довжина варіюватися від 2 до 6 метрів. На вимогу споживача, довжина може змінюватися.

Шестигранник є сировиною для виготовлення високоякісних метизних виробів (болти, гайки, стійки, шпильки і т.д.), заготівлею для деталей різного призначення. Шестигранник знаходить застосування в багатьох галузях машинобудування. У будівництві цей вид прокату використовується починаючи від армування залізобетонних конструкцій і закінчуючи елементами декору. Шестигранник також використовується в дорожньому господарстві і присадибному будівництві - профіль має значну жорсткість.

Шестигранники підрозділяються:
– за призначенням, в залежності від марки сталі;
– за призначенням, в залежності від масової частки Cr, Ni і Сu (для продукції всіх видів, крім патентованих; для патентованих прутків; для продукції всіх видів, технологія виготовлення якої передбачає багаторазові нагріви, що підсилюють можливість прояву графітизації сталї, а також продукції, від якої потрібна підвищена прокалюваність, крім прокату для сердечників і патентованих прутків);
– за хімічним складом (якісні і високоякісні);
– за способом подальшої обробки (для гарячої обробки тиском, а також для холодного волочіння; для холодної механічної обробки);
– за якістю обробки поверхні (гарячекатані і ковані; калібровані);
– за станом матеріалу (без термічної обробки; термічно оброблені; загартовані)

ТРУБА ЕЛЕКТРОЗВАРНА ПРЯМОШОВНА

Труби сталеві електрозварні прямошовні (круглі) виробляють методом електрозварювання плоского прокату.

Труба електрозварна прямошовна (по ГОСТ 10705-80, 10704-91) виготовляється з вуглецевої і низьколегованої сталі, застосовується для створення металевих конструкцій і трубопроводів.

Залежно від показників якості, труби підрозділяються на чотири основні групи:
А - з нормуванням механічних властивостей;
Б - з нормуванням хімічного складу;
В - з нормуванням механічних властивостей і хімічного складу;
Д - з нормуванням іспитового гідравлічного тиску.

На вимогу споживача, труби груп А і В за ГОСТ 10705 діаметром понад 152 мм виготовляють довжиною не менше 10 м;
труби всіх груп діаметром до 70 мм – довжиною не менше 4 м;
мірної довжини: при діаметрі до 70 мм – від 5 до 9 м;
при діаметрі понад 70 до 219 мм – від 6 до 9 м;
при діаметрі понад 219 до 426 мм – від 10 до 12 м.
Труби діаметром понад 426 мм виготовляють тільки немірної довжини.

ТРУБА ВОДОГАЗОПРОВІДНА

Труба водогазопровідна (ВГП) - це електрозварна труба, застосовувана для водопроводів, газопроводів, систем опалення.
Технічні умови на водогазопровідні труби регламентуються ГОСТ 3262-75.
Стандарт поширюється на неоцинковані та оцинковані сталеві зварні труби з нарізаним або накатаним циліндричним різьбленням і без різьблення.
Труби ВГП виготовляють довжиною від 4 до 12 м.
По довжині труби поділяють на мірної довжини (і кратної мірної), а також немірної довжини. Труби з умовним проходом 6, 8, 10, 15 і 20 мм можуть бути змотані в бухти.

По групі точності виготовлення труби ВГП поділяються на: – труби звичайної точності, які виготовляють з сталей по ГОСТ 380-94 і ГОСТ 1050-88 без нормування механічних властивостей і хімічного складу. – труби підвищеної точності, які виготовляють з сталей по ГОСТ 1050-88 без нормування механічних властивостей і хімічного складу. При позначенні труби ВГП вказується внутрішній «умовний» діаметр (внутрішній прохід) Ду і товщина стінки. Залежно від товщини стінки труби ВГП бувають легкими, звичайними і посиленими.
При позначенні параметри труби можуть зазначатися в дюймах:
чверть дюйма – 8 мм;
півдюйма – 15 мм;
три чверті дюйма – 20 мм;
дюйм – 25 мм;
дюйм з чвертю – 32 мм;
півтора дюйма – 40 мм;
два дюйма – 50 мм;
два з половиною дюйма – 65 мм;
4 дюйма – 100 мм.

ТРУБА ПРОФІЛЬНА

Труба сталева профільна - різновид трубного прокату, форма якого в поперечному перерізі відмінна від круглої.

Профільна труба використовується в машинобудуванні, системах водопостачання, опалення, стічних системах, каналізаційних системах, газопостачанні, будівництві, у виготовленні різних декоративних елементів, а також в сфері народного господарства. Найчастіше застосування профільних труб пов'язане не з транспортною функцією, а з використанням їх в якості конструктивних елементів. Використання профільної труби в будівництві дозволяє зменшити металоємність об'єктів, що зводяться і конкурувати з балочними конструкціями, швелером і куточком.

Технічні вимоги на профільні труби регламентуються ГОСТ 13662-86. Даний стандарт поширюється на профільні гарячедеформовані, холоднодеформовані, електрозварні і електрозварні холоднодеформовані труби загального призначення з вуглецевої сталі.

Технічні вимоги і розміри труб визначаються наступними стандартами:
– ГОСТ 13662-86 (труби сталеві електрозварні профільні);
– ГОСТ 8638-57 (труби сталеві каплевидні);
– ГОСТ 8639-82 (труби сталеві квадратні);
– ГОСТ 8642-68 (труби сталеві овальні);
– ГОСТ 8644-68 (труби сталеві плоскоовальні); – ГОСТ 8645-68 (труби сталеві прямокутні);
– ГОСТ 8646-68 (труби сталеві з порожніми ребрами).
Сталева профільна труба вимірюється в дюймах.

ЛИСТ РИФЛЕНИЙ

Лист рифлений - різновид листа сталевого гарячекатаного, на площині якого є опуклі нерівності (ріфелі). Ріфелі розташовуються під кутом один до одного і розрізняються за формою і кількістю. Малюнок станів з овальних ріфелів називають сочевичним, з прямокутних ріфелів - ромбічним.

Основне призначення рифленого листа - забезпечення антиковзальних властивостей для безпеки пересування людини по поверхні. Тому рифлений лист активно застосовується в будівництві і інших галузях для створення підлогових покриттів, сходових прольотів, в металоконструкціях.

Висота ріфелів на листах повинна становити 0,1-0,3 товщини підстави листа, але не менше 0,5 мм.

Листи з ромбічним рифленням виготовляють з діагоналями ромба (25-30) х (60-70) мм. Листи перфоровані металеві виготовляють з відстанню між ріфлями 20, 25 і 30 мм.

Параметри і характеристики листа визначаються стандартом ГОСТ 8568-77 “Листи сталеві з ромбічним і сочевичним рифленням”.
0
  0
  Ваш кошик
  Кошик порожнійВ каталог
  Догори

  ЗАТЕЛЕФОНУЙТЕ МЕНІ

  Бажаєте, щоб ми Вам зателефонували? Введіть ваш номер телефону і ми з Вами зв’яжемось!
  У разі виникнення питань, звертайтесь до нас за номером телефону:
  0 800 60 02 12